Doğumunun 150. Yılında MEHMET ÂKİF ERSOY

Alternate Text

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Aile Yaşam Merkezleri Şube Müdürlüğü tarafından, Kuşcağız Aile Yaşam Merkezinde bu yıl doğumunun 150. yılı kutlanacak olan Mehmet Akif Ersoy temalı bir program düzenlenecektir. 

Konferans, sahne gösterisi (kısa tiyatro) ve oratoryo gösteriminden oluşacak programın sonunda 8. Sınıflara yönelik duyurusu yapılmış olan “Mehmet Akif Ersoy” temalı resim yarışmasında derece giren 3 öğrenciye ödülleri takdim edilecektir. 

Programın konferans kısmında Mehmet Akif Ersoy’un şair yönünü ve İstiklal Marşı’nın inşa sürecini Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden Prof. Dr. Nurullah Çetin hoca; yine Mehmet Akif Ersoy’un dine, aileye ve kadına bakış açısını Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Felsefe ve Din Bilimleri Bölümünden Prof. Dr. İbrahim Maraş hoca anlatacaktır. 

Programın bir sonraki safhasında Aile Yaşam Merkezleri Şube Müdürlüğüne Bağlı Altındağ Gençlik Merkezi Tiyatro Kulübünün kısa tiyatro gösterisi ile Esertepe Aile Yaşam Merkezi personelinin hazırlamış olduğu oratoryo gösterisi yer alacaktır. 

Program tüm vatandaşlara açıktır.