OKUL ÖNCESİ ÇOCUKLARIN AİLELERİ İÇİN BESLENME EĞİTİMLERİ

Alternate Text

Erken çocukluk gelişimi çocukların hayatın erken dönemlerindeki (0-8 yaş) fiziksel, mental ve sosyal gelişimini kapsamakta ve beslenme, sağlık, zihinsel gelişim ve çocukların sosyal iletişimleri için gerekli tüm girişimleri içermektedir. Erken çocukluk gelişimini etkileyen üç ana bileşen beslenme, çevre ve eğitimdir.

Bu hızlı büyümenin desteklenmesi için gerekli besinlerin bilinçli bir biçimde sağlanması önemlidir. Beslenme bozukluklarının gelişim üzerindeistenmeyen sonuçlara yol açabilir. Bu bağlamda Ankara Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Çocuk Hizmetleri Şube Müdürlüğü ve Unicef iş birliğince Çocuk Oyun Odalarına kayıtlı çocuklarımızın velilerine ve eğitimden faydalanmak isten tüm ebeveynlere 04 Mayıs ve 04 Temmuz tarihleri arasında, belirlenen Çocuk Kulüpleri, Kadın Lokalleri ve Aile Yaşam Merkezlerinde Çocuk Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından belirlenen gün ve saatlerde toplam 16lokasyonda Prof. Dr. Nurcan Yabancı Ayhan tarafından “Okul Öncesi Dönem Çocukların Ebeveynleri İçin Beslenme Eğitimleri’’ düzenlenecektir.

Amacı çocuk beslenmesinin önemi, beslenme ilkeleri ve çocuklara doğru beslenme alışkanlıkları konusunda ebeveynleri bilgilendirmek olan eğitimlerde ‘’Beslenme ve Sağlık İlişkisi, Beslenme ve Büyüme Gelişmenin İlişkisi, Çocukların Yeterli ve Dengeli Beslenmesi İçin Nelere Dikkat Etmek Gerekir ‘’ gibi detaylı konu başlıklarına değinilecektir.

Belirlenen Yerler

·         Altındağ Çocuk Kulübü

·         Ahmetler Çocuk Kulübü

·         Esertepe Aile Yaşam Merkezi

·         Yahyalar Aile Yaşam Merkezi

·         Demetevler Kadınlar Lokali

·         Aktepe Çocuk Kulübü

·         Kuşcağız Aile Yaşam Merkezi

·         Osmanlı Aile Yaşam Merkezi

·         Şafaktepe Kadınlar Lokali

·         Uluslararası Mesleki Eğitim Merkezi (UMEM)

·         Hasanoğlan Kadınlar Lokali

·         Mamak Çocuk Kulübü

·         Polatlı Aile Yaşam Merkezi

·         Sincan Aile Yaşam Merkezi

·         Sincan Kadınlar Lokali

·         Sincan Çocuk Kulübü