BEN BİR ÇOCUK BİREYİM PROJESİ

Alternate Text

Anne ve babaların, çocuklarının birey olduğunu kabul edip, özellikle 4 yaşından itibaren çocuğun deneme cesaretini destekleyici tutum ve davranışlarda bulunması gerekir. Bu tutum ve davranışlar çocuğun özgüveninin oluşmasında önemli bir etkendir. 

Artık tüm dünyada anne/baba okulları açılmakta ve anne/baba eğitimi her geçen gün daha önemli hale gelmektedir.

Buradan hareketle toplumsal bilinç gelişimini önemseyen ve bu yönde projeler üreten Ankara Büyükşehir Belediyesi, yeni bir anne/baba eğitim projesine imza attı.   

"Ben Bir Çocuk Bireyim Projesi", Ankara Büyükşehir Belediyesi Çocuk Hizmetleri Şube Müdürlüğü uzmanları, Ankara Kent Konseyi Eğitim Çalışma Grubu ve Çocuk İstismarını ve İhmalini Önleme Derneği işbirliği ile yapıldı.

Ankara Kent Konseyi Eğitim Çalışma Grubu Sözcüsü Gürol Salman; "Projemizin ilk söyleşisini 19 Mart'ta Gençlik Parkı Kültür Merkezi Necip Fazıl salonunda gerçekleştirdik. Çocukluk Döneminde Kimlik Gelişimi konulu ilk konuşmacımız Sayın Dr. Psk. Mine Cihanoğlu idi. 5 hafta boyunca söyleşilerimiz devam edecek" dedi.

Ben Bir Çocuk Bireyim Söyleşileri her Cumartesi günü Saat 14:00'te Gençlik Parkı Kültür Merkezi'nde Ankaralı anne/babaları misafir edecek.     

 

Gürol SALMAN

 Kişisel Marka ve İmaj Danışmanı, Eğitmen, Oyuncu, Yönetmen, Konuşmacı