ÇOCUKLARDAN "ÇOCUK DOSTU ŞEHİR" ÖNERİLERİ

Alternate Text

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve UNICEF işbirliği ile yapılan çalışmalar kapsamında, çocuk odaklı kısa - uzun vadeli eylem plan ve stratejilerini daha da geliştirmek, sürdürülebilir kılmak, iç ve dış paydaşların görüş ve önerileri ile daha da kuvvetlendirmek için Ankara özelinde “Ankara Çocuk Politika Belgesi” hazırlanması yönünde yeni bir çalışmaya başladı.

Bu amaçla 7 Haziran 2023 tarihlerinde ‘’İç Paydaş’’ katılımcılarıyla, 8 Haziran 2023 tarihinde ‘’Dış Paydaş’’ katılımcılarla iki ayrı toplantı gerçekleştirilmiştir. 17 Haziran 2023 tarihinde Ankara Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Çocuk Hizmetleri Şube Müdürlüğü’ne bağlı Çocuk Meclisi’nde, Meclis komisyonu da görevli çocuklarında katılım sağladığı bir toplantı düzenlenecektir.

Gerçekleştirilecek toplantıda ‘’Çocuk Dostu Şehirler’’, ‘’Yerel Yönetimler’’ , ‘’Çocuk, Ergen ve Gençler’’  konu başlıklarına değinilerek, şehirlerin hak-temelli bir şekilde oluşturulmasına yönelik çocuk katılımı göz önüne alarak Çocuk Meclisi’nden oluşturulacak grupla Ankara için çözüm önerileri geliştirilecektir.