"BEN ANADOLU" TİYATRO GÖSTERİMİ

Alternate Text

23 Haziran 2023 tarihinde Ankara Büyükşehir Belediyesi, Yahyalar Aile Yaşam Merkezi’nde Güngör Dilmen’in kaleme aldığı “Ben Anadolu” isimli tiyatro oyunu sergilenecektir. Oyunumuz; Anadolu toprağının tarihi, mitolojik, insani boyutlarını ele alırken kadının Anadolu’da binlerce yıllık süreç içerisindeki rolü ve önemini de tiyatro aracılığıyla gözler önüne sermektedir. 
Tiyatro sanatı aracılığıyla bireyleri teknolojik bağımlılıktan uzaklaştırmak, sanat aracılığıyla bireylere toplumla uyum içerisinde yaşama becerisi kazandırmak,  estetik zevklerini ve yaratıcılıklarını geliştirmek, kendine güven duygusu gelişmiş nesiller yetiştirmek amacıyla 2022 yılı Ekim ayı içerisinde okullara tiyatro seçmeleri için ziyaretlerde bulunduk.  Bu ziyaretlerimiz sonucunda başvurularımızı alarak oyuncu elemelerimizi gerçekleştirdik. 
Bir yıllık çalışmalarımız sonucunda “Ben Anadolu” adlı oyununu 23 Haziran 2023 tarihinde seyircimizle buluşturuyor ve perdelerimizi sizler için açıyoruz.  
Oyunumuzu, kendine özgü farklılıklarıyla bu dünyaya söyleyecek sözleri olan ve Anadolu’yu yaşanılabilir bir vatan toprağı yaparak anlam kazandıran tüm kadınlarımıza armağan ediyoruz